Франция прекъсна лоша серия срещу Испания

Франция победи Испания с 1:0 и прекъсна серията от пет мача без победа срещу "Ла Фурия".

Победният гол за "петлите" вкара Лоик Реми в 73-а минута, а преди това гол на Карим Бензема бе отменен заради спорна засада.

Така възпитаниците на Диде Дешам затвърдиха добрите впечатления от Световното първенство в Бразилия, докато испанците допуснаха ново поражение.

На "Стад дьо Франс" Дешам избра да започне с Лорис на вратата и пред него Дебюши, Варан, Сако, Евра, Погба, Матуиди, Гризман, Сисоко, Валбуена и Бензема. За Испания титулярните 11 бяха Де Хеа, Рамос, Карвахал, Сан Хосе, Аспиликуета, Коке, Бускетс, Раул Гарсия, Фабрегас, Касорла, Коща.

Иначе двубоят бе сравнително равностоен и в големи двубои от мача играчите на Висенте дел Боске повече владееха топката. Те обаче изпитваха сериозни проблеми в атака и така и не успяха да създадат някакви сериозни положения пред Уго Лорис.

Двубоят започна на високо темпо със ситуации и пред двете врати, макар и не сто процентови. Гол обаче не падаше. В 26-а минута Карим Бензема бе изпуснат от Микел сан Хосе и стреля опасно, но не успя да открие резултата. Това бе и най-чистото положение пред една от двете врати през първата част.

4111751

Десетина минути по-късно нов опасен удар на нападателят на Реал Мадрид бе отразен от Давид де Хеа

Второто полувреме зпочна с гол за Франция. "Петлите" организираха добра атака през центъра, Муса Сисоко получи вдясно и пусна успореден на голлинията паскъм Карим Бензема, който засече топката във вратата, но реферът бе вдигнал флага, за да маркира засада, която обаче бе доста спорна.

Французите продължиха да са по-настоятелни в своите атаки и в 73-а минута успяха да стигнат до попадение след отлична комбинация, която матира защитата на "Ла Роха". Сако получи топката в наказателното поле и елегантно пусна към Валбуена, който върна назад за резервата Лоик Реми и той донесе победата на фарнцузите.