Хърватия би Кипър с два гола на Манджукич

Хърватия постигна победа с 2:0 в контролна среща с тима  на Кипър.

Двубоят се игра в Пула, а головете за домакините вкара звездата на Атлетико (Мадрид) Марио Манджукич, който бе точен в 18-а и 58-а минута.

Хърватия е съперник на България в квалификациите за Евро 2016 във Франция, а тази вечер нямаше особени проблеми срещу кипърците.

Наставникът на хърватите Нико Ковач избра мача да започнат Субашич, Стринич, Сърна, Ловрен, Чорлука, Брозович, Халилович, Ковачич, Модрич, Манджукич и Крамарич. В течение на срещата той направи цели шест промени, всичките след 60-а минута на двубоя. Така участие в срещата взеха още Чоп, Пашалич, Вида, Олич, Йединай и Пяца.

В 18-а минута Манджукич даде аванс на своя тим, засичайки центриране на Андрей Крамарич във вратата на Георгалидес. В 58-ата нападателят дувои. Матео Ковачич стреля, вратарят на кипърците изби, но Манджукич успя да направи добавка.

Двубоят между България и Хърватия е на 10 октомври. Преди това "лъвовете" срещат Азербайджан на 9 септември, а хърватите ще мерят сили с Малта. Днес малтийците паднаха с 0:1 от Словакия. Точен за словаците бе Адам Немец в 43-а минута.