Нов великолепен обрат за националите по волейбол срещу Канада (ВИДЕО)

снимка: fivb.org

Българският ни национален отбор по волейбол записа много сладка и драматична победа с 3:2 (20:25, 25:19, 22:25, 27:25, 15:12) гейма при първото си гостуване на Канада в мач от група С на Световната лига.

По трибуните в залата имаше и български фенове от Монреал, пропътували над 1000 км., за да подкрепят родните национали.

Най-резултатен за нашите бе Данаил Милушев, който наниза 17 пункта – 16 в атака при 55% ефективност и 1 блокада, а Теодор Тодоров впечатли с внушителните за център 14 точки – 11 в нападение при успеваемост от 69% и 5 блокади!!!

Николай Пенчев пък добави още 12, Тодор Скримов се отчете с 11, а Виктор Йосифов допълни победния актив с още 10 пункта.

За Канада най-полезен бе Гавин Шмит с 15 точки, а Джон Перин реализира 13.

Така България записа четвърта поредна победа в Световната лига и втора с 3:2 срещу Канада. „Кленовите листа“ пък допуснаха трета загуба, но остават на върха в класирането с 15 точки. „Лъвовете“ пък заемат втора позиция с 10.

Двубоят започна много оспорвано, а при първото техническо прекъсване канадците имаха минимално предимство от 8:7. След това домакините вдигнаха темпото и поведоха с 2-3 точки, които запазиха и до втория таймаут за 16:13. Постепенно възпитаниците на Глен Хоуг увеличиха още малко аванса си, което се оказа и решаващо. С 25:20 домакините спечелиха частта и поведоха с 1:0.

От равностойно начало бе белязан и вторият гейм, но този път първият таймаут бе в полза на българските национали – 8:7. „Лъвовете“ постепенно поеха инициативата, натрупвайки комфортна разлика и 16:13. До края нашите удържаха аванса си и без проблеми сложиха край на частта с 25:19 за равенство в мача 1:1.

В третата част „кленовите листа“ почнаха по-добре и още в самото начало поведоха с 8:5. Националите отговориха подобаващо и стопиха пасива след великолепни два аса на Ники Пенчев. След това двата тима си размениха няколко пъти ролите във водачеството, но отново се стигаше до оспорван сценарий. В заключителните моменти Гавин Шмит със силния си начален удар наклони везните в полза на своя тим и с 25:22 домакините взеха гейма и отново поведоха, този път с 2:1.

4143151

В четвъртия гейм отново се повтори равностойният развой, а точките вървяха плътно една след друга в актива на двата тима. Това продължи до второто техническо прекъсване, което дойде при точка преднина за нашите момчета – 16:15 след мощна атака на Виктор Йосифов. При 24:23 за българския тим се получи спорна ситуация, която бе отсъдена в полза на канадците. Въпреки това националите показаха, че нямат никакво намерение да отстъпват и в крайна сметка взеха своето с 27:25, изравнявайки с 2:2 и тайбрек.

В решителния пети гейм „Лъвовете“ поеха инициативата още от самото начало и дръпнаха с 6:3. Постепенно „кленовите листа“ наваксаха изоставането си и изравниха. До края нашите момчета бяха безкомпромисни и с 15:12 сложиха край на гейма и мача, поздравявайки се със сладкия успех от 3:2.