Коледата невъзможна за Юнайтед! Бърнли уби мечтата им за титла

Манчестър Юнайтед разочарова своите верни фенове навръх Коледа. На Боксинг дей "червените дяволи" се сгромолясаха у дома срещу Бърнли. Скромният, но много задружен и смел тим на гостите изтръгна 2:2 в Театъра на мечтите и посече бляновете на домакините за титла този сезон.

Бърнли демонстрира убийствена ефективност през първата част, когато от 2 шанса заби 2 гола. Първият бе дело на Барнс още в третата минута. После Юнайтед зареди атаки, но не успяваше да изравни. Ибрахимович бе титуляр, но бе изтеглен в по-задни позиции. Погба бе доста деен, но усилията му се оказваха безрезултатни.

Така се стигна до 36-ата минута, когато съдията свири фаул на 18-19 метра фронтално от вратата на Де Хеа. Зад топката застана белгиецът Дефур, който с десния крак врътна кълбото над стената и направи 2:0 за гостите.

Юнайтед опита да върне гол до почивката, но Ибра пропусна от удобна позиция.

През второто полувреме Ман Юн се хвърли в яростни атаки. Лингард пропусна невероятно положение, след като останал на 2 метра и пред легнал вратар не съумя да отбележи. Същият играч обаче върна Юнайтед в мача с гол в 53-ата минута. Със супер технично изпълнение с пета Лингард оплете топката в мрежата за 1:2.

Това даде сили на подопечните на Жозе Моуриньо и те заредиха опасни атаки. Усилията им бяха възнаградени в продълженията. Тогава пак Джеси Лингард се оказа най-съобразителен след меле и от 15 метра заши кълбото зад стража.

Така Юнайтед се спаси от първата си загуба на Боксинг дей от 70-те години на миналия век, когато Ливърпул триумфира на Коледа на "Олд Трафорд" с 0:3.

Ремито срещу Бърнли означава, че Ман Юн. е с 43 точки на втора позиция. Лидерът Ман Сити обаче е с 55 пункта, а и с мач по-малко. Ето защо титлата за Юнайтед вече е само в сферата на фантастиката. Бърнли пък е с 33 точки на седмо място.