Коджабашев стартира с чудесна победа в тениса на маса на Параолимпиадата

Българинът Денислав Коджабашев стартира с победа на параолимпийския турнир по тенис на маса в Рио де Жанейро.

Коджабашев надделя над китаеца Хао Лян с 3:1 (12:10, 10:12, 11:5, 11:6) в среща от предварителна група "Е" от надпреварата в клас 10. Българинът взе драматично първата част, а във втората пропиля геймбол при 10:9 и допусна обрат.

До края Коджабашев доминираше. Той дръпна с 6:1 точки по пътя си към успеха в третата част, а в четвъртата поведе с 5:0 и не допусна разколебаване, въпреки че съперникът му успя да намали до 6:7. Лян е четвъртфиналист от Параолимпиадата в Лондон 2012.

С успеха Коджабашев на практика си осигури място на осминафиналите преди втория си и последен мач в групата утре срещу аутсайдера Абделрахман Ахмед (Египет).

Лян вчера разгроми Ахмед с 3:0 (11:4, 11:8, 11:2) и със спечеления гейм днес вече си гарантира класиране в директните елиминации, за които продължават първите двама от групата от трима състезатели.