Ключова промяна в топ 4 на Германия

Тимът на Волфсбург се възползва оптимално от равенството на Борусия (М) днес и след 4:1 над Нюрнберг влезе в топ 4 на Бундеслигата.

"Вълците" почнаха разколебано срещата и падаха още в 8' след попадение на Фойлнер, но в следващите минути домакините буквално се подиграха със своя съперник, който се бори за своето оцеляване.

Ивица Олич почна обрата в полза на Волфсбург в 19', а само 3 минути по-късно и Перишич се разписа за 2:1 до полувремето. След почивката точни бяха още Маланда и отново Перишич 10 минути преди края.

Мьонхенгладбах пък стигна само до 1:1 срещу Щутгарт, и то с голяма доза късмет. "Швабите" се сдобиха с ценен аванс в 13' чрез Дидави, но Хуан Аранго попари надеждите на гостите само минута преди края на редовните 90.

Щутгарт остава над чертата на изпадащите благодарение на загубата на Хамбургер с 2:1 днес от Хановер, като бившият тим на Красимир Балъков има 28 точки в своя актив. Хамбургер е с 27, Нюрнберг е с 26, а Айнтрахт (Б) - с точка по-малко.

В същото време Волфсбург е с 50 точки на 4-о място и води с една на Мьонхенгладбах. Леверкузен обаче при победа утре ще събере 51 точки и ще изпревари "вълците".