У.Б.А. изпусна три гола аванс срещу Тотнъм

Отборът на Тотнъм навакса три гола пасив, но достигна само до точка при визитата на Уест Бромич Албиън в среща от 34-ия кръг.

Срещата на "Дъ Хауторнс" завърши при равенство 3:3, след като до 31' резултатът сензационно бе 3:0 в полза на домакините от У.Б.А.

Така Тотнъм съвсем позагуби шансове за място в Шампионската наесен, събирайки актив от 60 точки на сметката си. "Шпорите" обаче вече изостават на цели шест пункта зад четвъртия Евертън, който има 66 след днешната си победа в Съндърланд.

Уест Бромич пък събра 33 точки, продължавайки битката за оцеляване в английския елит.

Първото полувреме се разви шокиращо за Тотнъм, след като за половин час футболистите на Пепе Мел набутаха три последователни попадения в мрежата на Уго Лорис.

Матей Видра откри още в 1', а в 4' Крис Брънт удвои. В 31' пък Стефан Сесеньон направи резултата класически в полза на У.Б.А.

Автогол на Олсон в 34' вдъхна надежда на Тотнъм, като лондончани все пак избегнаха поражението след почивката.

Хари Кейн намали на 3:2 в 70', а Кристиан Ериксен възстанови равенството в добавеното време на мача.