Късен гол изкачи Евертън в Топ 4

Отборът на Евертън се изкачи поне временно на четвъртата позиция във Висшата лига, след като днес "карамелите" спечелиха трудно с 1:0 визитата си на аутсайдера Съндърланд.

Единственият гол в срещата падна петнадесет минути преди края, когато Уес Браун си отбеляза автогол след добър пробив на Жерар Деулофеу.

Така Евертън събра актив от 66 точки и изпревари четвъртия Арсенал, който разполага с 64. Тази вечер "топчиите" излизат на "Уембли" срещу Уигън в 1/2-финален двубой от ФА Къп.

През миналата седмица Евертън успя да разпердушини "артилеристите" с 3:0 на своя "Гудисън Парк", оставяйки Арсенал без победа в последните четири мача.

Срещата на "Стейдиъм ъф Лайт" вървеше към нулево реми, за да се стигне до ключовия момент петнадесет минути преди края. Преотстъпеният от Барселона Жерар Деулофеу преодоля съпротивата на Маркос Алонсо и центрира с десния крак, а Уес Браун с гърди си отбеляза нелеп автогол в мрежата на Вито Маноне - 0:1.

Малко след това Съндърланд можеше да възстанови равенството, но Тим Хауърд се намеси след изстрел на Сун-Йон Ли.