Клуж запази интригата в група H след бой над Брага

Клуж стигна до победа с 3:1 при домакинството си на Клуж, като по този начин запази интригата за второто място в група H на турнира.

Още до 15-ата минута домакините водеха с 2:0, след като в герой за тях се превърна Педро. Той първо отбеляза в 7-ата минута, а само 8 по-късно румънците развиха унищожителна контраатака, в която Соугоу успя да изпревари всички играчи на Брага и пусна към Руи Педро, който успя от 11 метра да разпечата вратаря за втори път.

Две минути по-късно обаче Алан върна едно попадение - защитата на домакините сбърка, което помогна на Рубен Микаел да центрира чудесно към Алан, който нямаше проблеми да се разпише и да намали резултата.

Играта се развиваше по-скоро в половината на румънския шампион, но това беше само привидно. В 33-ата минута пък отново Педро беше в прегръдките на своите съотборници, след като отново Соугоу направи страхотен пробив и сервира топката на нападателя, който се лекота се разписа за своя хеттрик - 3:1.

В самия край на първата част пък португалците останаха и с човек по-малко, след като Дъглъс направи изключителна глупост и удари с лакът Рада - червен картон, 3:1 за домакините и много главоболия за Брага.

През второто полувреме домакините изпуснаха куп положения, но пък гостите като че ли се бяха предали и интрига до края на двубоя липсваше. Освен това гол на гостите беше отменен заради засада.

Заради победата на Галатасарай Клуж е на трета позиция, но има равен брой точки с турците - по 7. Румънците обаче имат тежката задача да победят Юнайтед на „Олд Трафорд", докато турският гранд играе с Брага, която не се бори за нищо.