Галатасарай повали резервите на Фърги и гледа към 1/8-финалите (ВИДЕО)

Турският колос Галатасарай направи важна крачка към класиране на 1/8-финал в Шампионската лига, след като тази вечер Чимбом победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в среща от група H на турнира.

Единственият гол в мача бе дело на Бюрак Илмаз в началото на втората част, като по този начин Галатасарай продължава битката с Клуж за второто място. Както турците, така и румънците имат по 7 точки, като резултатите им в последния кръг ще решат кой ще продължи напред.

Както и вече бе ясно, Манчестър Юнайтед стартира срещата без голяма част от водещите си футболисти. "Дяволите" вече си бяха осигурили първото място в групата, което и позволи на сър Алекс Фъргюсън да експериментира. Хавиер Ернандес и Дани Уелбек получиха шанс да стартират, като в халфовата линия се наредиха Андерсон, Дарън Флечър, Том Клевърли и дебютантът Ник Пауъл. Фил Джоунс и Майкъл Карик започнаха като двойка централни бранители.

Йохан Елмандер и Бюрак Илмаз оглавиха атаката на Чимбом, докато Фелипе Мело и Селчук Инан оформиха двойка в полузащитата. Хамит Алтънтоп и Амрабат стартираха на двата фланга.

През първата част и двата тима имаха шансове за откриване на резултата, като между 21' и 34' домакините бяха близко до целта. Първо чудесна възможност се откри пред Бюрак Илмаз, който стреля с глава. Таранът обаче не уцели рамките на вратата. Тринадесет минути по-късно, опитният Хамит Алтънтоп стреля силно и точно, но Андерс Линдегор показа класа и изби.

Най-добрият шанс за Юнайтед дойде минута преди почивката. Том Клевърли центрира в пеналтерията на турците, където младият Ник Пауъл се извиси и стреля с глава. Дебютантът в турнира обаче също бе неточен.

Галатасарай започна силно второто полувреме, а в 54' домакините отново погледнаха към откриване на резултата. Ману Ебуе намери Фелипе Мело на отлична позиция, но ударът с глава на бразилеца бе отразен от Линдегор. Последва обаче корнер, който и доведе до първи гол в срещата. Бюрак Илмаз надскочи Ник Пауъл в пеналтерията на Юнайтед и с глава взриви трибуните на "Тюрк Телеком Арена" - 1:0.

До края на срещата още голове нямаше, като липсваха и чистите шансове за реализиране на такива. Турският тим удържа ценния си аванс и зарадва феновете си, докато Манчестър Юнайтед изигра един напълно протоколен за "дяволите" двубой.

szólj hozzá: Galatasaray vs Man United 1:0 Burak Yilmaz