Бенфика порази Селтик и запази шансове (ВИДЕО)

Отборът на Бенфика запази шансове за класиране на 1/8-финал в Шампионската лига, след като тази вечер "орлите" спечелиха с 2:1 домакинството си на Селтик в Лисабон.

Така португалците се изравниха по брой точки с шотландския шампион - по 7, но сякаш задачата на Бенфика в последния кръг изглежда далеч по-тежка. Бенфика ще гостува на Барселона на "Камп Ноу", докато Селтик приема Спартак Москва в Глазгоу.

Двубоят в Лисабон започна отлично за домакините, които излязоха напред след само седем минути игра. Ола Джон отбеляза в мрежата на Форстър и взриви трибуните.

До почивката обаче Селтик се върна в срещата, благодарение на гръцкия си таран Гиоргиос Самарас. Нападателят получи подаване от Чарлс Мългрю и порази Артур Мораеш за 1:1.

Развръзката настъпи двадесет минути преди края, когато Бенфика стигна до успеха. Точен за крайното 2:1 бе централният бранител Езекиел Гарай, който осигури ценни три точки за "орлите".

Така Бенфика трябва да се надява на добър резултат срещу вече класиралия се Барселона, докато Селтик също ще преследва задължителен успех над Спартак у дома.

szólj hozzá: Benfica vs Celtic 2:1 GOALS HIGHLIGHTS