БАТЕ удари три шамара на Лил във Франция

Беларуският шампион БАТЕ Борисов поднесе може би най-голямата изненада до момента в Шампионската лига, след като надигра с 1:3 вицешампиона на Франция Лил, и то като гост.

Лил имаше инициативата през цялото време, като френските футболисти отправиха цели 26 удара към вратата на Горбунов, но само един влетя в мрежата, и то при резултат 0:3 за гостите.

Началото бе ударно за тъй наречените "трактористи", които още в 6-ата минута ликуваха. Александър Володко получи топката с гръб към вратата, но защитниците на Лил не успяха да му противодейства, а той си нагласи топката на удобния крак и с мощен удар от 23 метра препарира Ландреу и даде аванс на тима от Беларус.

Лил се хвърли в мощни атаки, но съвсем забрави за своята защита и в 20-ата минута това лекомислие бе наказано. Хлеб получи топката в центъра, финтира френски футболист и веднага изведе Павлов на чиста позиция. Той от своя страна подаде на Родионов, който безпроблемно удвои преднината на БАТЕ.

В 43-ата минута пък двубоят беше окончателно решен, след като Лил не успя да организира изкуствена засада срещу Олекнович. Крилото остана сам срещу вратаря, който спаси първия удар, но при втория играчът на БАТЕ не сбърка и направи резултата класически.

През втората част Лил разби своя съперник, но стигна само до 1 гол. В 60-ата минута при центриране от корнер Шеду се измъкна от персоналния си пазач и успя да върне един от головете. Стадионът изригна, атмосферата се подобри, но Лил така и не стигна до обрата в срещата, а БАТЕ доказа, че ще наказва всяка грешка на отборите, които подценяват беларуския многократен шампион.

По този начин "трактористите" окупираха челото на своята група, след като изпревариха по голова разлика Байерн Мюнхен, който се наложи с 2:1 над Валенсия, допускайки нелеп гол в края.