Клиничен Ройс разплака Щутгарт

Борусия (Дортмунд) постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Щутгарт в мач от 28-ия кръг на Първа Бундеслига, правейки положението на „швабите” в борбата за оцеляване още по-тежко.

До 20’ домакините вече водеха с 2:0, след като две грешки в защитата на „жълто-черните” бяха наказани от Гентнер (9) и Харник (19). До края на полувремето Ройс (30) успя да намали, а ключовият момент в срещата дойде в 67’.

Тогава Недермайер фаулира Левандовски с в наказателното поле и получи втори жълт картон, като беше изгонен от игра. Ройс отбеляза отсъдената дузпа, а в 82’ той се превърна в герой, реализирайки третия си гол в срещата за крайното 2:3.

Гостите можеха да постигнат и по-категоричен резултат, но се отчетоха с много пропуски, които можеха да костват победата им. Въпреки това те събраха 55 точки и отново са на второ място в класирането зад новия стар шампион Байерн. Щутгарт пък има тежка задача до края на първенството, като отборът е в зоната на изпадащите с едва 26 точки на 16-и място.

Борусия почна силно и Ройс направи два пропуска пред вратата на домакините, но в 9’ гостите бяха изненадани – защитата пред Вайденфелер не се ориентира при атака на „швабите”, а Гентнер стреля силно от 12 метра, за да открие резултата.

Последва щурм на „жълто-черните”, но само 10 минути по-късно Траоре направи отличен пробив и намери Харник в наказателното поле – удар и 2:0 за борещия се да не изпадне Щутгарт.

До края на полувремето Борусия Дортмунд доминираше в срещата, но единствено Марко Ройс успя да се разпише. В 30’ той получи топката от Хофман в наказателното поле и с хубав удар с левия крак направи 2:1. Малко след него Мъхитарян направи сериозен пропуск, след като остана сам срещу вратаря, но Улрих спаси – 2:1 на полувремето.

Второто полувреме продължи да е парад на пропуските за Борусия, след като в самото начало Левандовски уцели гредата. След него Ройс също имаше отлична възможност, а слабият днес Мъхитарян беше заменен от Нури Шахин. Аубамеянг също се появи на терена, а в 61’ той изведе Ройс наказателното поле, но националът беше неточен.

В 68’ дойде и решаващият момент, след като Левандовски беше съборен в наказателното поле, а Недеймайер получи червен картон. От точката за дузпата Марко Ройс беше точен и даде надежда за победа на своя тим.

До края на мача на терена имаше само един отбор и логично Борусия стигна до успеха. В 82’ хубав пробив на Аубамеянг завърши с подаване към Ройс, който от границата на наказателното поле пласира отличен удар във вратата на Щутгарт – 3:2 и Дортмунд отново окупира втората позиция.