БГ Амкар изпусна шампиона

В първия мач от 23-тия кръг на футболното първенство на  Русия отборът на Амкар /Перм/ загуби на собствен терен с 1:2 от  Зенит.

В отбора на Амкар през всичките 90 минути играха двама  български футболисти - защитникът Захари Сираков и  полузащитникът Благой Георгиев.

В 67-та минута на терена в  отбора на Амкар се появи трети българин - Георги Пеев, който  влезе на мястото на словашкия нападател Мартин Якубко.

Амкар поведе в резултата с гол на Максим Кануников в 18-та  минута, но гостите от Зенит стигнаха до обрат през второто  полувреме с голове на Доменико Кришито в 49-та минута и на  Александър Кержаков в 54-та минута.

След този първи мач от 23-тия кръг Амкар е на 7-мо място във  временното класиране с 35 точки.

Със спечелените три точки Зенит излезе на първо място в  класирането с 47 точки, колкото има и Локомотив /Москва/, но  Локомотив е с един мач по-малко.