Байерн най-после изпусна парата

Новият стар шампион на Германия Байерн Мюнхен най-сетне намали парата и прекъсна серията си от 20 поредни победи в Бундеслигата.

Днес баварците изненадващо завършиха наравно 3:3 при домакинството си на Хофенхайм в среща от 28-ия кръг, скоро след като официално затвърдиха поредната си шампионска титла на страната.

На почивката резултатът на "Алианц Арена" бе 3:2 в полза на домакините, но след почивката Байерн записа слабо второ полувреме и изпусна аванса си.

Клаудио Писаро на два пъти и Джердан Шакири бяха точни за домакините през първата част, но голове на Модесте, Салихович и Роберто Фирмино донесоха престижна точка на Хофенхайм.

Така Байерн записа едва трети мач без победа от началото на сезона, все пак оставайки непобеден със 78 точки в челото на класирането. Хофенхайм пък събра 36 точки и се изравни с Херта.

Въпреки предстоящия мач с Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, Хосеп Гуардиола гласува доверие на Данте, Тиаго, Бастиян Швайнщайгер, Марио Гьотце и Франк Рибери сред титулярите. Тиаго обаче напусна принудително още през първата част, а след почивката не помогна и влизането на Лам, Манджукич и Робен.

4076154

Мачът на "Алианц Арена" стартира изненадващо, като в 23' Модесте изведе Хофе напред.

Между 31' и 40' обаче домакините се развихриха, осъществявайки пълен обрат. Клаудио Писаро изравни след асистенция на Шакири, а три минути по-късно комбинацията се повтори в обратен вариант. Писаро подаде на Шакири, а швейцарецът изведе Байерн напред - 2:1.

4076157

В 40' Клаудио Писаро наглед реши всичко, бележейки и за 3:1 след голово подаване на Франк Рибери.

Минута преди почивката обаче Сеяд Салихович намали, а петнадесет минути преди края Роберто Фирмино вкара за крайното 3:3.