Кирил Георгиев триумфира в Падова

Гросмайстор Кирил Георгиев спечели титлата на 16-ия международен турнир по шахмат в италианския град Падова. Втори остана друг българин - Владимир Петков.

Георгиев завоюва трофея с 6,5 точки от 9 възможни и най-добър втори турнирен показател. Българинът не изпусна лидерството през целия турнир. Другият български представител - Владимир Петков е втори със същия точков актив.

Владимир Петков се включи в турнирната надпревара във втория кръг и съответно със служебна загуба от първия кръг. Емилия Георгиева игра в турнира за шахматисти с рейтинг по-малко от 2000.

Българката Ива Виденова стана победителка в "Б" турнира на открития международен шахматен фестивал "Задар Оупън 2013" в Хърватия. Съгласно регламентът в "А" турнира право за участие имат шахматисти с ЕЛО над 2300, в "Б" турнира - под 2200, а състезателите с индивидуален шахматен рейтинг между 2200 и 2300 имат право да избират, уточнява БТА.

Изборът на българската шахматистка Ива Виденова беше - "Б" турнирът и тя триумфира със 7 точки от 9 възможни. Другият български представител Стоян Емилов Иванов (ЕЛО 2241) избра да участва в "А" турнира и завърши с актив от 3,5 точки на 36-о място.

Гросмайстор Адриана Николова завърши втора при жените в Открития международен турнир в Ербил (Кюрдистан). Българката постигна 6 точки, колкото и победителката Анастасия Савина от Русия.