Кевин Лов блесна с "дабъл-дабъл" за Минесота

Кевин Лов записа "дабъл-дабъл" само за 28 минута игра, с което Минесота се наложи със 111:81 над Бруклин в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Лов завърши срещата със 17 отбелязани точки и 16 спечелени борби, благодарение на което Тимбъруулвс победиха за първи път отбора на Кевин Гарнет след неговото напускане.

Никола Пекович записа 15 точки и седем спечелени борби за победата на Минесота, която беше подпечатана с изключителната серия от 16:0 точки в третата четвъртина. Всичко това се случи след техническо нарушение и фаул на Гарнет срещу Лов, с което Нетс бяха обезкървени в нападение.

Той завърши мача с едва осем точки и осем спечелени борби, а това беше неговата първа загуба в осем мача срещу Тимбъруулвс след трансфера си в Бостън през 2007 година.

Пол Джордж отбеляза 27 точки и помогна за обрат в резултата между Индиана и Бостън. Губейки с 42:50 на почивката, Пейсърс се съвзеха и направиха невъзможното, за да спечелят мача с 97:82 точки и да запишат своята победа номер 11 от общо 12 мача в НБА.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), срещи от редовния сезон:

Шарлът - Финикс 91:98
Филаделфия - Милуоки 115:107 след продължение
Торонто - Вашингтон 96:88
Бостън - Индиана 82:97
Детройт - Атланта 89:96
Мемфис - Сан Антонио 86:102
Минесота - Бруклин 111:81
Ню Орлиънс - Кливланд 104:100