Катар 2022: Испания и Германия завършиха 1:1 в мач от 5-та група

снимка: fifa.com

Отборите на Испания и Германия завършиха 1:1 в мач от 5-та група на световната първенство по футбол.

Така испанците запазиха първото си място в групата с 4 точки, а Германия е последна с една точка, но запази шансове да се класира напред.

Първото положение в мача бе за Испания. В 7-ата минута след многоходова атака, която се изостри в последната си фаза, топката стигна до Дани Олмо отляво.

Крилото влезе навътре нанесе мощен удар, като Мануел Нойер успя да избие топката с една ръка и тя рикошира в напречната греда.

Германия отговори с бърза контраатака в десетата минута, като вратарят Унай Симон излезе, за да блокира удар на Серж Гнабри, който обаче беше в положение на засада.

В 22-рата минута Жорди Алба се включи в атака и нанесе силен удар, който мина близо до десния стълб на Мануел Нойер, който обаче бе покрил ъгъла.

В 26-ата минута Феран Торес бе намерен в чудесно положение, но левият защитник на Германия Давид Раум бързо се върна и блокира удара му.

Малко след като мина половин час игра Феран Торес направи голям пропуск за испанците, но бе отсъдена засада на Дани Олмо, който му асистира.

В 39-ата минута Антонио Рюдигер засече мощно с глава центриране от пряк свободен удар и вкара топката във вратата. Радостта на централния защитник обаче бе кратка, защото попадението не бе признато заради засада.

В 42-рата минута отново Рюдигер затрудно вратаря на Испания от воле, но Унай Симон хвана топката.

Първата по-сериозна атака след почивката бе за Германия, но откъсналият се Томас Мюлер беше в положение на засада.

В 56-ата минута вратарят на Испания Унай Симон сбърка при изнасянето на топката, но след това се реваншира, като спаси силен удар на Йозуа Кимих.

Малко след час игра резервата на Испания Алваро Мората откри резултата с едно от първите си докосвания на топката.

Той получи пас от Жорди Алба отляво, изпревари Никлас Зюле и с мощен удар в близкия ъгъл вкара топката зад гърба на Нойер.

"Ла Фурия Роха" бе близо до втори гол почти веднага след това но Марко Асенсио стреля от удобно положение над вратата.

В 72-рата минута Мусиала направи хубав пробив отдясно, но Никлас Фюлкруг не успя да засече удобната топка. Веднага след това отново Мусиала се измъкна зад испанската защита, но диагоналният му шут бе спасен от Унай Симон.

В 81-вата минута Кимих изпълни пряк свободен удар, но топката се отби в испанската стена и излезе в корнер.

В 83-ата минута Германия изравни резултата. След пробив на Мусиала топката стигна до резервата Фюлкруг и нападателят на Вердер Бреме с мощен диагонален удар оплете топката в мрежата на Унай Симон.

В допълнителното време на мача Германия дори имаше чудесен шанс да направи пълен обрат, като Лерой Сане преодоля вратаря Симон на скорост и върна топката от аутлинията, но тя не стигна до Фюлкруг, защото бе избита от защитника Родри, пише bnr.bg.