Камерун и Сърбия направиха мача на световното първенство до момента

снимка: The Indian express

Камерун и Сърбия направиха мача на световното първенство до момента, след като завършиха при зрелищно 3:3 в мач от Група G. Жан-Шарл Кастелето откри за африканците, но Стахиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич направиха пълен обрат още до почивката. След това Александър Митрович вкара нов гол, но "неукротимите лъвове" не бяха казали последната си дума и с голове на Ерик Чупо-Мотинг и Венсан Абубакар стигнаха до точката.

В 11-ата минута Митрович направи двойно подаване с Душан Тадич, навлезе в пеналта и шутира към далечния ъгъл, а топката срещна десния страничен стълб. Малко по-късно двама защитници на Камерун последователно не успяха да изчистят и топката стигна до Митрович, който обаче не успя да намери целта.

В 29-ата минута Кунде центрира от ъглов удар, Н'Кулу отклони топката към далечната греда, където се включи Жан-Шарл Кастелето и отблизо откри резултата на празна врата. Малко преди почивката Кунде отне топката на Саша Лукич в средата на терена, след което проби до пеналта и нанесе удар, но вратарят изби с крак.

В първата минута на добавеното продължение на първата част Тадич центрира от пряк свободен удар, Павлович се извиси над всички и вкара с глава за 1:1. 120 секунди по-късно тимът на Драган "Пикси" Стойкович направи пълен обрат. "Неукротимите лъвове" не успяха да изчистят добре топката и тя попадна в Андрия Живкович, който веднага намери Сергей Милинкович-Савич. Халфът на Лацио нанесе не особено силен удар, но вратарят Девис Епаси нямаше отговор и топката влезе в мрежата му. След това Сърбия можеше да вкара четвърти гол, но Митрович шутира покрай вратата, съобщава gol.bg.

В 53-ата минута камерунците сбъркаха след тъч и "белите орли" направиха образцова контраатака. Митрович комбинира с Костич, който обърна към Живкович. Крилото на ПАОК замахна и върна към Митрович, който отблизо нямаше как да сбърка - 1:3.

В 63-ата минута резервата Венсан Абубакар бе изведен сам срещу Ваня Милинкови-Савич и елегантно го прехвърли. Топката влезе в мрежата, но страничният съдия отсъди засада. След проверка с VAR обаче попадението бе признато.

Три минути по-късно Абубакар бе отлично изведен от дълбочина и подаде успоредно в наказателното поле към Чупо-Мотинг, който отблизо вкара за 3:3.

В 76-ата минута Митрович пробва диагонален удар от добра позиция, но Епаси спаси с крак. След това пред Костич се откри добра възможност, но крилото на "Ювентус" стреля право в ръцете на вратаря. До края Митрович имаше нов шанс за гол, след като получи в пеналта и шутира, но отново бе неточен.