Нидерландия завърши наравно 1:1 с Еквадор в среща от група "А" на Мондиал 2022

снимка: bnr.bg

Нидерландия завърши наравно 1:1 с Еквадор в среща от група "А" на Мондиал 2022.

"Оранжевите" поведоха в резултата още в шестата минута. Дейви Клаасен подаде за Коди Гакпо и той реализира във вратата на отбора от Южна Америка. Това е второ попадение за нидерландския нападател на Мондиал 2022.

В 32-ата минута Енер Валенсия се измъкна от Дензъл Дъмфрис и стреля силно от границата на наказателното поле, но Андрийс Ноперт спаси вратата си от попадение.

Във втората минута на допълнителното време Первис Еступинян центрира от пряк свободен удар. В наказателното поле Енер Валенсия стреля с глава, но след рикошет в гърба на Нейтън Аке, топката излезе извън очертанията на терена. При последвалия ъглов удар топката беше избита към границата на наказателното поле, а Еступинян я прати във вратата на Нидерландия, но Мойсес Кайседо пречеше на видимостта на вратаря Ноперт и попадението беше отменено.

Само четири минути след почивката еквадорците отнеха топката и тя достигна до Еступинян, който шутира по диагонала, но Ноперт спаси. Енер Валенсия отблизо направи добавка за 1:1, вкарвайки третия си гол на шампионата в Катар.

В 58-ата минута удар на Валенсия беше блокиран в наказателното поле, а при последвалия шут на Майкъл Естрада топката срещна напречната греда.

В следващите минути нямаше сериозни положения в двете наказателни полета. В самия край на срещата голмайсторът Енер Валенсия получи контузия и беше заменен принудително от Кевин Родригес.

След това равенство двата отбора имат по 4 точки и делят първата позиция в групата./БНР