Швейцария победи Камерун с 1:0 на стадион "Ал Джануб"

снимка: Bgonair

В двубой от група G на 22-ото световно първенство по футбол в Катар отборът на Швейцария победи Камерун с 1:0 на стадион "Ал Джануб".

Първото полувреме няма да се запомни с почти нищо.

Съставът на селекционера Мурат Якин откри резултата в 48-ата минута с първия си точен удар в мача. Джердан Шакири напредна по дясното крило и центрира точно към родения в Яунде Бреен Емболо, който необезпокояван прати топката във вратата на Андре Онана.

Камерун се опита да осъществи натиск, но беше много уязвим за контраатаките на швейцарците. В 66-а та минута Рубен Варгас бе намерен непокрит около точката на дузпата, но ударът му беше отразен от Онана. До края европейците имаха още няколко добри възможности, а тимът, воден от Ригоберт Сонг не направи нищо значимо.