Торино и Парма завързаха битката за Лига Европа

Торино и Парма постигнаха изключително важни победи в 36-ия кръг на Серия А, с които завързаха допълнително ожесточената битка за място в топ 6 на класирането, даващо право на участие в Лига Европа от следващия сезон.

Торино спечели с 1:0 визитата си на Киево във Верона, благодарение на автогол на Дженаро Сардо в 53-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко четвърт час преди края заради безотговорно поведение на опитния голмайстор Серджо Пелисиер, който влезе в игра и само 120 секунди по-късно получи втори жълт картон.

Футболистите на „биковете“ играха с фланелки, посветени на жертвите от самолетната катастрофа на 4 май на хълма Суперга, съобщи Торино в своята официална страница в интернет.

В резултат на тази самолетна катастрофа загиват 18 футболисти от отбора на Торино. Отборът на Торино по това време е най-силният в Италия и в три поредни години става шампион - от 1946 до 1948 година.

4083879Сред загиналите са и много футболисти от националния отбор на Италия, които е трябвало да играят на Световното първенство по футбол през 1950-та година в Бразилия.

Торино вече има 55 точки и временно заема 6-та позиция в класирането – с 2 пункта по-малко от петия Интер, който довечера е символичен гост на Милан в Дербито на малката Мадона от 21:45 часа.

Парма продължава гонитбата с „биковете“ за последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа. „Дуковете“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Сампдория, като първото попадение реализира Антонио Касано още в 8-ата минута. Италианският национал не отпразнува 12-ия си гол в Калчото от уважение към бившия си клуб.

В 89-ата минута взетият под наем от Сасуоло Езекиел Скелото оформи крайното 2:0 с четвъртото си попадение за новия си клуб и общо пето през сезона.

Парма има 54 точки и засега е 7-ми, като Милан може да се изравни с „дуковете“ по актив, ако надвие Интер в градското дерби. Друг завързан сблъсък с отношение към борбата за топ 6 е Лацио – Верона, които ще играят утре от 20 часа българско време.