Касано и Паласио се развихриха за 2:0 над Катания

Антонио Касано и Родриго Паласио донесоха важна победа на Интер с 2:0 над Катания в мач от неделната програма на 8-ия кръг в Серия А.

„Джузепе Меаца" стана на крака в 28-ата минута, за да аплодира италианския национал, който с глава прати топката в мрежата след добро центриране на Естебан Камбиасо. В 86-ата пък великолепно взаимодействие между Диего Милито и Паласио завътрши с прекрасен удар от воле на бившия таран на Дженоа, който откри головата си сметка в Серия А.

Така „нерадзурите" продължават да са залепени за Лацио на 3-тото място с 18 точки, след като и „орлите" се поздравиха с успех снощи, когато задълбочиха моралната криза в Милан с победа 3:2 на „Олимпико". Ювентус е убедителен лидер с 22 точки, следван от Наполи на втора позиция с 19 пункта.

Интер излезе с подчертано офанзивна тактика и използва и тримата си офанзивни футболисти - Диего Милито, Родриго Паласио и Антонио Касано. Те през цялото време на срещата опитваха различни комбинации, за да тероризират бранителите на Катания, но през първото полувреме гостите могат да съжаляват, че не стигнаха до гол.

Иначе Камбиасо сложи топката на главата на Касано след около половин час игра и италианският национал откри резултата в полза на домакините. Аржентинският вътрешен халф отново игра на висота срещу Катания и по-специално срещу вратаря Пабло Андухар - Камбиасо има най-много голове в мрежата на този страж - 3 от 44-те, които е реализирал в кариерата си.

Вратарят Самир Ханданович имаше работа при удари на Гонсало Бергесио, но пък в 45-ата минута гостите стигнаха до най-чистата си позиция, когато Иско с глава от 7 метра не можа да нацели рамката на вратата, останал сам фронтално срещу нея.

След почивката по-офанзивно играещият отбор бе този на Интер и Милито направи няколко пропуска от нелоши позиции в наказателното поле, за да се разпише. Влезлият на мястото на Касано през второто полувреме Рикардо Алварес също пропусна отлична възможност да направи 2:0, а пък след ново центриране на Камбиасо Ранокиа с глава нацели страничната греда.

Лошият късмет спря да преследва „нерадзурите" в 85-ата минута, когато след контраакция Милито центрира по най-добрия начин вляво за Паласио, който овладя на гърди и без подготовка от воле прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Така бившият играч на Дженоа записа първия си гол в третия мач от Серия А, като иначе има попадение в предварителната фаза на Лига Европа, преди да се контузи.