Не остана елитен тим без допуснат гол срещу CR7

Кристиано Роналдо затвърди отличната си форма с екипа на Реал Мадрид през новия сезон, след като в снощния мач срещу Селта Виго той записа името си сред голмайсторите за победата с 2:0.

Португалската мегазвезда се разписа от дузпа през второто полувреме, като по този начин той се отчете с поредно постижение в испанския шампионата - всички 19 тима в Примера са допуснали гол срещу №7 от „белия балет".

Новакът Селта (Виго) беше единственият отбор, който не беше усещал головата мощ на Кристиано, но той беше играл срещу този съперник единствено в контрола още докато беше част от селекцията на Спортинг (Лисабон).

Освен това постижение, Роналдо може да се похвали с това, че от 18-и септември насам той не е спрял да бележи във вратите на съперниците на "кралския клуб".

След сравнително тихия старт на сезона срещата с Манчестър Сити се оказа повратна - той отбеляза победното попадение за 3:2 в 90-ата минута, а оттогава насам той има 11 гола в 6 мача за „белия балет", включително и две попадения във вратата на Валдес и Барселона.

За негово съжаление, той не успя да пренесе головата си мощ и в националния отбор през последните две седмици. Португалия загуби с 0:1 от Русия в Москва, а след това у дома направи шокиращо 1:1 срещу слабака Северна Ирландия, а Роналдо беше неузнаваем и срещу двата съперника.