Нещастен автогол лиши Нюкасъл от победа срещу Съндърланд

снимка: Guliver/Getty Images

Дербито на североизтока между Съндърланд и Нюкасъл завърши наравно 1:1 в мач от 8-ия кръг на Премиър лийг.

Още в началото на срещата Йоан Кабай (3) се възползва от хубава атака на гостите и даде аванс на „свраките". В 22-ата минута обаче Тиоте получи директен червен картон, а чак в 86-ата Съндърланд стигна до изравняване, след като в Демба Ба си отбеляза нещастен автгол.

Заради равенството Нюкасъл пропусна да се изкачи в топ 10 на класирането и с актив от 10 точки се намира на 11-а позиция. Съндърланд пък е с 2 точки по-малко от днешния си съперник и към днешна дата заема 14-о място.

Още в 3-ата минута домакинската публика беше смълчана, след като Шола Амеоби беше изведен в наказателното поле и стреля, но Минуле спаси. За негово нещастие топката се озова в краката на Кабай, който с диагонален удар по тревата от 12 метра реализира за 0:1.

Някасъл продължи да диктува събития на "Стейдиъм ъв лайт", като с пропуски се отчетоха Демба Ба и отново Амеоби. Добрата игра на „свраките" обаче беше помрачена в 22-ата минута, след като Тиоте не успя да играе с топката и ритна в десния крак Флетчър и съдията реши да покаже червен картон на дефанзивния полузащитник - гостите останаха с човек по-малко.

Това даде криле на домакините, които обаче имаха единствено териториален превес, а в 38-ата минута Демба Ба изпусна чудесна възможност, след като Колочини опита удар, но топката попадна в нападателя, чийто удар отблизо обаче мина над гредата на Минуле - 0:1 на полувремето.

Вторите 45 минути продължиха тенденцията след червения картон и „черните котки" продължаваха да атакуват по-често, но контраатаките на Нюкасъл бяха смъртносни. При една таква в 73-ата минута Демба Ба овладя по чудесен начин топката пред погледа на О'шей, но в последния момент бе бутнат от защитника и не успя да нанесе решителен удар. Съдията обаче не счете за нужно да отсъди дузпа.

Съндърланд пък се опитваше основно с центрирания към Саха да стигне до гол, а най-сериозната опасност създаде Себастиан Ларсон, който стреля от фаул, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

В заключителните минути „черните котки" натиснаха, а след корнер в 81-ата минута Саха получи топката на 6 метра от вратата, но и той стреля встрани. В 86-ата минута обаче Ларсон центрира в наказателното поле към О'шей, но Демба Ба насочи неспасяемо топката в собствената си врата - 1:1 в драматичното дерби на североизтока.

До края на срещата обаче домакините не успяха да стигнат до гол и срещата завърши наравно 1:1.