Канада победи Швеция в решаващата битка от група А

Защитникът Райън Елис се разписа в продължението за  победа на Канада с 3:2 над Швеция в решаващия мач за първото  място на група А от световното първенство по хокей на лед за  мъже.

Олимпийските шампиони, които започнаха срещата като втори  в класирането, вече са категорични лидери само мач преди края на груповата фаза. Шведите, защитаващи титлата си от миналата  година, са втори, макар да имат равни точки с отбора на Канада, уточнява БТА.

Канадският вратар Бен Скривънс спаси удар на Дик Акселсон с  кънката си и даде начало на контраатака, която премина през  нахлуващия през лявата була Марк Шайфеле.

"Кленовите листа"  останаха с числено предимство в бързината на атаката и  нападателят на Уинипег подаде шайбата пред Елис, който я вкара  покрай вратаря Андерс Нилсон само 2:22 минути преди сирената. Освен че спечелиха драматично мача, канадците трябваше и да  обръщат в резултата след голове на Йоаким Линдстрьом и Линус  Класен.

Те се разписаха с двете попадения за Швеция след общо  21:06 минути на леда, но Канада изравни до края на втората  третина чрез Брейдън Шен и Кевин Биекса. Националният тим на САЩ победи Финландия с 3:1 в ранния мач от  група Б, с което американците излязоха на второ място в  класирането.

Тайлър Джонсън отбеляза две попадения за САЩ, а с  една шайба за европейците отговори Туука Мантула.