Канада мачка наред - кленовите листа с пета поредна победа на световното по хокей

снимка: БГНЕС

Защитаващият титлата си отбор на Канада постигна пета поредна победа в група в група "Б" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Русия. Канадците разгромиха Словакия с 5:0 и са начело в класирането в групата с 15 точки. Със същия актив на второ място е Финландия, а двата отбора вече си осигуриха място на четвъртфиналите.
Морган Райли откри резултата за Канада, а в първата част точен беше също Мат Дюшен. Останалите попадения реализираха тейлър Хол, Марк Щейфел и Дерик Брасард.

В група "А" Латвия победи Казахстан с 2:1. Никита Иванов даде аванс на Казахстан в началото на мача, но Латвия стигна до обрат с попадения на Каспарс Даугавинс и Марис Бичевскис. Отборът на Казахстан допусна пето поражение в турнира и отпада от елитната дивизия.

Резултати и класиране от груповата фаза на световното първенство по хокей на лед в Русия:

8. Беларус 6 1 0 0 5 13:32 3

Отборите, отбелязани със знак (*) вече са си осигурили класиране за четвъртфиналите.