Камбуров качи Локо (Пд) в тройката

Отборът на Локомотив (Пд) изкочи поне временно на трето място в класирането на "А" група, след като днес "смърфовете" спечелиха с 2:0 визитата си на Любимец в мач от 24-ия кръг на първенството.

И двете попадения за пловдивчани бяха дело на Мартин Камбуров, който има вече 17 реализирани гола от началото на сезона. По този начин Камбуров се откъсна на четири попадения пред Вилмар Джордан в битката за голмайсторския приз на шампионата.

Така Локо (Пд) постигна 14-а победа през сезона и събра актив от 44 точки, изпреварвайки Левски и ЦСКА за място в Топ 3. "Сини" и "червени" обаче все още не са изиграли своите мачове срещу съответно Славия и Черноморец. Любимец остава на 12-о място с 18 пуникта до момента.

Възпитаниците на Александър Станков отбелязаха по един гол през двете полувремена на срещата, решавайки да не затрудняват излишно задачата си.

Още в 12' Мартин Камбуров откри за Локо. Капитанът Здравко Лазаров центрира от корнер, а голмайсторът на гостите засече с глава за 0:1.

През втората част Локомотив не изпусна контрол върху срещата, като "смърфовете" сториха и всичко нужно, за да решат двубоя в своя полза.

В 63' Мартин Камбуров удвои резултата, оползотворявайки асистенция на Тижани Белаид. Французинът центрира от левия фланг, а Камбуров от линията на вратарското поле матира Рашков за 0:2.

До края на двубоя не се случи нищо кой знае колко интересно, а Локомотив постигна очакван успех, донесъл ценни три точки на "смърфовете" в битката за евроквоти. Любимец пък продължава да крачи към "Б" група и през 2014 година.