Локо (Сф) показа 5 пъти на Нафтата, че не е за А група

Отборът на Локомотив (София) записа осмата си победа от началото на сезона в А група. “Железничарите” зарадваха феновете си с изразителен успех с 5:0 над устремилия се към Б група Нефтохимик в “Надежда” при подновяването на родния шампионат.

Домакините играха без звездата си Маркиньос, който не попадна в групата за мача, но и без него - тотално надиграха “шейховете”, като бургазлии можеха да си тръгнат и с повече голове, ако не бяха многото пропуски на играчите в “червено-черно”.

Възпитаниците на Стефан Генов решиха всичко още през първото полувреме, в което отбелязаха три гола. Марко Ранджелович откри резултата в 22’. В 36’ Александър Бранеков удвои от дузпа, а Румен Трифонов направи 3:0 в следващата атака на столичани (37’).

След почивката Локомотив довърши Нафтата с попадения на Димитър Илиев и Камен Хаджиев, съответно в 47’ и 79’, за да се поздрави с най-категоричната си победа в настоящата кампания в А група.

След този успех столичани събраха 28 точки, с които се изкачиха на 9-то място във временното класиране. Нефтохимик е последен с едва 12 точки след 24 изиграни кръга.

Домакините започнаха мача вихрено и създадоха 3-4 чисти положения само в първите 10 минути. Те продължиха да натискат и усилията им дадоха резултат в 22’, когато Гаел центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Марко Ранджелович, засичайки с глава топката в мрежата за 1:0.

4068079

В 36’ столичните “железничари” получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Петър Димитров. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Александър Бранеков и е сгреши за 2:0.

Минута по-късно резултатът стана класически, след като Димитър Илиев центрира ниско в наказателното поле, а Румен Трифонов засече за 3:0.

Локо направи нещата още по-тежки за бургазлии малко след началото на втората част (47’), когато Петър Димитров изведе Димитър Илиев и той прокара топката покрай вратаря на Нефтохимик за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Камен Хаджиев с глава след центриране от фаул на Румен Трифонов.