Каляри повали Рома в голов трилър

Тимът на Рома допусна 7-ма загуба в италианската Серия А за този сезон, след като снощи "джалоросите" претърпяха поражение с 2:4 при гостуването си на Каляри в мач от 21-ия кръг на шампионата.

"Вълците" на Луис Енрике не познаваха вкуса на поражението в последните си шест мача в Калчото, но визитата им в Каляри не се оказа никак успешна. Още през първата част и двата тима си размениха по две попадения, а след почивката Каляри отбеляза още толкова в мрежата на Мартен Стекеленбург, без да последва отговор от страна на Рома.

Тиаго Рибейро изведе Рома напред след само шест минути игра, преди гостите от столицата да осъщестят пълен обрат в следващия половин час. Бразилският централен бранител Жуан изравни с глава в 13', а младият Фабио Борини изведе Рома напред в 34', възползвайки се от не особено добра изява на вратаря Микаел Агаци. Каляри обаче възстанови обаче в 41', когато Маурисио Пинийя бе точен за 2:2.

Вторите 45 минути се развиха кошмарно за Рома, след като домакините нанизаха още две попадения във вратата на столичани. В 49' отново Тиаго Рибейро изведе Каляри напред, а в последните минути Албин Екдал сложи точка на спора, разписвайки се за крайното 4:2.

Така Рома заема шесто място в класирането с 32 точки, докато отборът на Каляри е 10-и с 26.