Стенли задмина Кишишев при 2:2 с К.П.Р.

снимка: avfc.co.uk

Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров подобри постижението на Радостин Кишишев за най-много мачове в английската Висша лига, след като снощи халфът отново изведе с лентата своя Астън Вила при домакинското равенство 2:2 с Куинс Парк Рейнджърс в среща от 23-ия кръг.

Петров се отличи с асистенция едно от попаденията на Вила, като мачът бе 180-ти за него в английския елит. Гол още в дебюта си за Куинс Парк пък записа френският таран Джибрил Сисе, който преди два дни бе привлечен от италианския Лацио. Стивън Уорнък от състава на домакините си отбеляза автогол, докато точни за Астън Вила бяха Дарън Бент и Шарл Нзогбия.

Цели три попадения бяха реализирани в първата част на "Вила Парк", като воденият от Марк Хюз тим дръпна с 0:2 до 30-та минута. Още в 12' Джибрил Сисе се озова с топка в краката, след щастлив рикошет в Ричард Дън, като не се поколеба да прониже Шей Гивън - 0:1. В 29' резултатът бе и удвоен, след като Стивън Уорнък си отбеляза автогол.

Изключително важно за Вила бе да върне поне един гол до почивката, като това се случи в последните минути на полувремето. Дарън Бент отбеляза своя гол №100 в Премиършип, възползвайки се от добра комбинация между Роби Кийн и Алън Хътън.

През вторите 45 минути Астън Вила все пак изтръгна една точка, за което сериозен принос имаше и българският капитан на бирмингамци Стилиян Петров. В 82' Стенли центрира в наказателното поле на К.П.Р., а Шарл Нзогбия намери топката от въздуха за крайното 2:2.

По този начин Астън Вила се смъкна до 12-та позиция във Висшата лига с актив от 28 точки, докато Куинс Парк Рейнджърс е 16-ти с 21.