Божинов не дебютира за Лече, Ди Натале отново герой

Завърналият се в Лече Валери Божинов не успя да осъществи повторен дебют за италианския клуб, след като българинът изобщо не попадна в групата на "жълто-червените" за гостуването на Удинезе в Серия А. Сблъсъкът не се разви никак позитивно за Лече, който претърпя поражение с 1:2 и ще продължи да се бори за оцеляването си в Калчото.

Както е известно, през миналата седмица натиреният от Спортинг Лисабон Божинов отново акостира в клуба, откъдето и тръгна за големия футбол. Наставникът Серсе Козми обаче явно бе преценил, че Божинов все още не е готов да излезе на терена за своя нов тим.

Двубоят на "Фриули" нямаше как да стартира по-добре за домакините от Удине, които поведоха след само 2 минути игра. Точен за Удинезе бе новото попълнение Микеле Пациенца, който засече с глава центриране на свой съотборник. В средата на полувремето обаче резултатът бе изравнен, след като ветеранът Давид Ди Микеле прониза Ханданович с изстрел от дистанция.

Развръзката на срещата настъпи 8 минути преди почивката, когато в герой за домакините отново се превърна вездесъщият им капитан Антонио Ди Натале. Голмайсторът изравни Златан Ибрахимович при реализаторите в Серия А, отбелязвайки своя гол №15 за сезона и извеждайки своя тим напред за 2:1. Нови голове в срещата нямаше, с което и Удинезе взе ценни 3 точки в битката с челниците.

Така Удинезе вече е само на 3 точки от лидера Ювентус и на 2 от втория Милан, докато Лече продължава да се намира в зоната на изпадащите на Серия А.