Кака заблестя в мач №300 за Милан

Отборът на Милан продължи във възходяща линия с представянето си напоследък, след като днес "росонерите" записаха втора поредна победа в италианската Серия А.

След като в сряда Милан постигна успех при визитата на Фиорентина, днес воденият от Кларънс Зеедорф състав подчини с 3:0 гостуващия Киево в мач от 31-ия кръг.

Два гола за домакините отбеляза капитанът Рикардо Кака, който изигра и своя мач №300 за клуба. Едно попадение добави и Марио Балотели. Гостите пък пропиляха дузпа чрез Сирил Теро в добавеното време.

Така Милан събра актив от 42 точки и се изкачи в първата половина на таблицата, заемайки 8-о място във временното класиране. Киево пък остава на 16-а позиция с три точки над зоната на изпадащите.

Кларънс Зеедорф заложи на Марио Балотели в предни позиции, докато Кака оперираше в близост до централния нападател. Адел Таарабт и Кейсуке Хонда заеха места на двата фланга, а Съли Мунтари и Найджъл де Йонг действаха като двойка вътрешни полузащитници.

Еугени Корини заложи на Виктор Обиня и Алберто Палоски в предни позиции, но днес нападателите на Киево нямаха ден.

Сблъсъкът на "Сан Сиро" стартира изцяло по план за домакините, които откриха резултата още в 4'. Адил Рами центрира в наказателното поле на "летящите магаренца", а Марио Балотели от непосредствена близост отбеляза с десния крак за 1:0.

4076271

В 27' трибуните изригнаха, защото Рикардо Кака отбеляза гол в своя мач №300 за "росонерите". Бразилският плеймейкър овладя подаване на Кейсуке Хонда и от сантиметри разстояние не остави шансове на Агаци, бележейки за 2:0.

В 38' Кейсуке Хонда също можеше да се разпише, но японецът направи сериозен пропуск. "Десетката" получи подаване от Марио Балотели, но от чиста позиция не успя да уцели очертанията на вратата.

4076268

Втората част стартира лошо за гостите, които допуснаха и трети гол в мрежата си. В 54' Кака отново спря дъха на тифозите, бележейки прекрасно попадение с десния крак. Бразилецът отправи зрелищен удар в очертанията на вратата и успешно намери далечния ъгъл зад Агаци, правейки резултата класически.

В 62' Киево получи възможност да се върне в мача, но и късметът помогна на Милан. Бентиволио за малко не отбеляза директно от корнер, но гредата спаси Кристиан Абиати в ситуацията.

4076274

Петнадесет минути преди края, "росонерите" пропиляха шанс и за четвърти гол. Марио Балотели отново показа комбинативна игра, но Урби Емануелсон не успя да завърши атаката на домакините.

До края на срещата двата отбора вече доиграваха мача, като Милан отново изглеждаше по-близо до попадение. Марио Балотели и Адел Таарабт обаче нямаха късмет да отбележат, въпреки, че възможности за това не липсваха. Киево пък пропусна възможно най-добрия шанс за почетно попадение. В добавеното време веронци получиха възможност да изпълнят дузпа в своя полза, но резервата Сирил Теро нацели напречната греда на вратата.

AC Milan 3-0 Chievo Verona Footyroom.comby footyroomcom