Реал Мадрид освободи напрежението срещу Райо

Реал Мадрид отново стъпи на краката си след двете поредни загуби в Примера Дивисион, като днес "лос бланкос" си го изкараха на градския съперник Райо Вайекано.

Срещата от 31-ия кръг на "Сантяго Бернабеу" завърши с разгромното 5:0 в полза на домакините, които вече могат да насочат мислите си към предстоящия 1/4-финал с Борусия Дортмунд в Шампионската лига.

Две попадения за домакините отбеляза Гарет Бейл, докато по веднъж се разписаха Кристиано Роналдо, Даниел Карвахал и Алваро Мората. Така Реал Мадрид събра актив от 73 точки на сметката си, но оставайки на три пункта зад лидера Атлетико и на два зад Барселона. Райо Вайекано пък заема 13-а позиция с 33 точки на сметката си.

Карло Анчелоти отново заложи на познатото трио Роналдо – Бензема – Бейл в предни позиции, докато Асиер Ияраменди зае мястото на болния Лука Модрич като партньор на Шаби Алонсо в средата на терена. Анхел Ди Мария също зае обичайното си място в полузащита, докато Фабио Коентрао, Серхио Рамос, Пепе и Даниел Карвахал започнаха пред Диего Лопес в отбрана.

Аржентинецът Хоакин Ларивей оглави атаката на Райо, а Буено, Яго Фалке и Рубен Рочина трябваше да действат от по-задна позиция.

Още в 3' Карим Бензема тества концентрацията на Рубен, но стражът на гостите спаси. В 9' Райо опита да отговори, но слабият удар на Саул не затрудни Диего Лопес.

В 13' се стигна до най-опасната ситуация пред вратата на Райо Вайекано до момента. Центриране на Фабио Коентрао бе пресечено от Арбия, който обаче за малко не си отбеляза автогол.

4076286

Две минути по-късно резултатът на „Бернабеу“ вече бе открит. Гарет Бейл се отчете с асистенция към Кристиано Роналдо, а португалецът завърши хладнокръвно, насочвайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата – 1:0.

В 26' Карим Бензема напомни за присъствието си на терена, правейки фрапантен пропуск пред вратата на гостите. Кристиано се измъкна от опита за изкуствена засада и поднесе топката на французина, който от своя страна не успя да отбележи от чиста позиция. Три минути по-късно Роналдо бе близо до втори гол, но португалецът бе изпреварен от Рубен.

4076290

Осем минути преди почивката Гарет Бейл предизвика смях от страна на трибуните. Уелсецът се справи с Разван Рац и излезе очи в очи с вратаря, но сам преплете краката си и конфузно пропусна да удвои.

Десет минути след почивката Кристиано Роналдо се отчете и с асистенция. Кавалерът на Златната топка „нагласи“ кълбото за Дани Карвахал, който от близка дистанция отбеляза първия си гол с екипа на Реал Мадрид – 2:0.

Две минути по-късно и късметът покри „лос меренгес“. Саул бе оставен непокрит след изпълнение на корнер, а изстрелът с глава на халфа срещна лявата странична греда на вратата. Малко след това отново Саул стреля с левия крак, но Диего Лопес сигурно улови.

4076287

В 62' Карло Анчелоти извърши първа промяна в своя стартов състав, а Асиер Ияраменди отстъпи мястото си на Иско. Две минути по-късно гостите отново бяха близо до намаляване на резултата. Резервата Джонатан Виера стреля отлично от пряк-свободен удар, но топката прелетя на сантиметри покрай дясната греда.

В 68' "белите" безпроблемно направиха резултата и класически. Анхел Ди Мария се озова зад защитата на Райо и напредна, намирайки прецизно връхлитащия Гарет Бейл. Британецът засече центрирането на празна врата и лесно покачи на 3:0.

4076295

Само минута по-късно Гарет Бейл отбеляза и втория си гол в двубоя. Този път уелсецът тръгна от своята половина и се озова очи в очи с Рубен, преодолявайки стража за 4:0.

"Кралския клуб" продължи да играе за своята публика, а в 78' резервата Алваро Мората отбеляза най-красивото попадение за вечерта. Юношата на домакините си нагласи топката на десния крак и по превъзходен начин намери един от горните ъгли на вратата, вкарвайки за 5:0.

4076294

Мачът в столицата навлезе в заключителните си десет минути, като сблъсъкът вече се доиграваше. Възможности за шести гол пред домакините обаче не липсваха. Пепе нацели тялото на Кристиано при едно разбъркване в пеналтерията, а нов изстрел на Роналдо излезе извън очертанията на вратата.