Изхвърлиха носителя на Купата на Лигата Манчестър Сити

Ностителят на трофея в турнира „Кепитъл Уан Къп” Манчестър Сити напусна тазгодишната надпревара още в осминафиналите на турнира, след като „гражданите” преживяха истински шок на „Етихад” и с голове на Сисоко (75’) и Аарънс (6’) Нюкасъл поднесе най-голямата изненада до момента, изхвърляйки шампиона след 2:0.

Двубоят почна много зле за  за домакините, които от самото начало натиснаха, но в 6’ бяха изненадани – Ааронс проби отдясно в наказателното поле и от малък ъгъл стреля силно и преодоля Кабайеро – 0:1.

Йоветич можеше бързо да върне равенството, но само няколко минути по-късно не успя да завърши отличен пробив на Насри. пропусна още в 5’. В 27’ пък Коларов центрира отлично в наказателното поле, където Колочини успя да спре Йоветич, но опитът му да избие не се получи и топката срещна гредата – страхотен късмет за „джордитата”.

Нюкасъл също обаче имаше своите шансове, а Даме имаше страхотен шанс да удвои в 33’, но Кабайеро парира удара му след центриране от корнер. До края на полувремето обаче положенията пред двете вратаи спряха, а чак в добавеното време Армстронг получи шанс да отбележи, но от близко разстояние стреля неточно в аут – 0:1 до почивката.

След почивкатка анемичният натиск на домакините не даде резултат, докато „свраките” на няколко пъти атакуваха опасно на контраатака и в 75’ вторият гол за тях беше факт.

Нападение на Нюкасъл се разви отдясно, като в центъра пред наказателното поле беше намерен Сисоко. Той финтира Фернандиньо и нахлу в наказателното поле, където промуши топката между краката на Боята и завърши хладнокръвно – 0:2. До края на срещата Джеко и Навас записаха пропуски, а „гражданите” се сбогуваха рано-рано с турнира.