Байерн се позабавлява срещу Хамбургер за Купата

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) без особен разход на енергия срази с 3:1 като гост един от закъсалите отбори в Бундеслигата – Хамбургер и се класира за осминафиналите в турнира.

Шампионите и лидери във временното класиране в първенството срещнаха прекалено незначителна съпротива от страна на домакините, които на 20-ти септември в 4-ти кръг от шампионата на „Имтех Арена“ стигнаха до престижно равенство 0:0 с баварския колос.

Още през първото полувреме в Хамбург обаче стана ясно, че до такъв изненадващ сценарий този път няма да се стигне. Още в седмата минута груба грешка на Хейко Вестерман позволи на Байерн да поведе рано-рано в резултата.

Бранителят по невнимателен начин върна топката към вратаря Ярослав Дробни прекалено леко, подарявайки я на дебнещия зад гърба му Томас Мюлер. Голмайсторът на Германия на Световното първенство 2014 моментално подаде в наказателното поле за Роберт Левандовски, чийто първоначален удар към опразнената врата бе блокиран на голлинията от Йоан Джуру.

4121662

За щастие на полския стрелец, кълбото отново попадна в обсега му и при втория си опит той не сбърка, откривайки головата си сметка в турнира и реализирайки общо 6-тото си попадение през сезона в 15-ия си мач.

В края на първото полувреме изненадващ удар от около 25 метра на Давид Алаба се оказа прекалено коварен за Дробни, който не можа да отклони топката и само я побутна по пътя ѝ към мрежата му – 0:2.

Елемент на спортно щастие имаше и при третия гол на Байерн, дело на Франк Рибери в 56-ата минута. Французинът направи пробив по левия фланг и проби навътре към наказателното поле, като реши да стреля от 20-ина метра, а след рикошет в крака на Джуру, топката стана неспаяема за Дробни – 0:3.

4121664

След почивката за домакините се появи Рафаел ван дер Ваарт и успя да изработи почетния гол за своя тим. С меко центриране от аутлинията в наказателното поле той сложи топката на главата на Пиер-Мишел Ласога, за когото не бе трудно да се разпише – 1:3.

Байерн не само владееше топката в около 70% от времето, но и не даваше никакъв шанс на противника дори да застраши вратаря Мануел Нойер. Успехът днес е четвърти пореден за баварците срещу Хамбургер в мачове за купата, като след 3:0, 1:0 и 5:0 те този път допуснаха гол. Също така вече в 12 поредни двубоя баварският колос няма загуба от този съперник, като последната победа на Хамбургер датира от септември 2009-та година – 1:0 на „Имтех Арена“.

Други фаворити за участие в евротурнирите от Бундеслигата през следващия сезон, също записаха успехи в кампанията си в турнира за Купата на Германия.

4121663

По-рано днес едва след изпълнение на дузпи Байер (Леверкузен) елиминира четвъртовидизионния Магдебург. В редовното време резултатът остана 1:1 след попадения на Джалханоглу (разписал се и през уикенда при 1:0 над Шалке в Бундеслигата) и Сифкес.

Сон Хюн-Мин получи червен картон в 78-ата минута, а в 109-ата Бранд даде аванс на скромния домакински отбор, но все пак „аспирините“ се спасиха от срамно отпадане с изравнителен гол за 2:2 на Пападопулос в 116-ата минута. При изпълнението на дузпи Байер спечели с 5:4.

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели след продължения с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт), а Хофенхайм срази с 5:1 ФСФ Франкфурт, докато Волфсбург отново записа убедителен успех - 4:1 над Хайденхайм.