Ивелин Попов вкара победен гол за Газиантепспор срещу Мерсин на Спас Делев

Ивелин Попов вкара единствения гол за Газиантепспор при победата на неговия отбор с 1:0 срещу Мерсин в среща от 21-ия кръг на турското футболно първенство, предаде БТА. Цял мач на терена за гостите от Мерсин остана друг български национал - Спас Делев, който вече е с две загуби от два мача за новия си тим.

Ивелин Попов успя да вкара единственото попадение в мача и второ за него в шампионата още в осмата минута, с което спечели трите точки за отбора си. В хода на срещата неговият тим се прибра в защита, а старши треньорът Абдулла Еркан реши да подсили тази зона, като извади българския нападател 15 минути преди края и пусна в игра германския дефанзивен халф Сезер Бадур.

Победата даде аванс от седем точки на Газиантепспор срещу първия под линията на изпадащите Карабюкспор, където играе Исмаил Иса. Отборът на Попов обаче е с четири точки зад Мерсин, който е осми в подреждането.

Мерсин и Спас Делев извадиха късмет, защото прекият конкурент за европейските турнири Анталияспор също загуби и двата отбора останаха равни по точки.

За отбора от курортния град 90 минути в защита игра Веселин Минев, но и той не успя да попречи на попаденията на Уго Алмейда и Мануел Фернандес за крайното 2:1 в полза на Бешикташ.