Александър Тонев с гол за Лех (Познан) при победа в контрола

Българският национал Александър Тонев вкара гол за успеха на Лех (Познан) с 2:0 над Заглембе (Любин) в приятелска среща, предаде БТА. Той остана на терена до почивката, когато старши треньорът Хосе Мария Бакеро смени целия си отбор.

Мачът започна великолепно за отбора от Познан, който откри резултата още в първата си по-сериозна атака. Нападателят Артьом Руднев проби по дясното крило в шестата минута и центрира в наказателното поле, а защитата не успя да се прегрупира добре и топката отиде към Тонев, който вкара за 1:0.

Второто попадение падна 20 минути преди края, а негов автор беше сърбинът Войо Убипарип.

Двубоят е част от предсезонната подготовка за отбора на Лех (Познан), който играе първия си мач от пролетния дял на полското първенство срещу Рух (Хоржов). Двубоят, в който Лех гостува, е насрочен за 25 февруари.