Ивайло Енчев и Цвета Галунова спечелиха шампионските титли на България по шахмат

снимка: SPORTA.BG

Международният майстор Ивайло Енчев от ШК Арбитрус (Разград) е победител при мъжете в 76-то държавно индивидуално първенство по шахмат, което приключи в Пловдив.

Той събра с 6,5 точки актив, а в последния кръг победи Сашо Николов. Със същия брой точки на второ място е Петър Арнаудов от ШК Локомотив 2000 (Пловдив), а трети с 6.0 точки е Димитър Мархолев от ШК Марек Юнион-Ивкони (Дупница).

При жените в 61-то държавно индивидуално първенство победителка с 6,5 точки е Цвета Галунова от ШК ЦСКА (София).

На второ място е Павлина Чилингирова от ШК Локомотив (Пловдив), която е също с 6,5 точки, но по-лош четвърти турнирен показател. Трета с 6.0 точки е Симонета Иванова от ШК Михаил Тал (Червен бряг).