Ивайло Чочев най-сетне дебютира в Серия А

Младежкият национал на България Ивайло Чочев записа дебют в италианската Серия А, но неговият Палермо загуби тежко с 0:3 визитата си на Емполи в мач от шестия кръг.

Бившият футболист на ЦСКА стартира двубоя от резервната скамейка на сицилианците, но в 72' се появи на терена, заменяйки аржентинеца Франко Васкес.

По този начин Ивайло Чочев се превърна и в четвъртият български футболист, след Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов, който записва минути в едно от най-силните първенства в света.

Чочев обаче не успя да помогне на своя Палермо, който още до почивката губеше с два гола пасив в резултата.

Масимо Макароне изведе Емполи напред още в 4', а в 33' Тонели удвои за домакините.

Крайното 3:0 оформи Мануел Пукарели, който се разписа в 63' след асистенция на Валдифиори.

Така Емполи постигна първа победа от началото на сезона и вече 10-и с шест точки, докато Палермо остава на предпоследното 19-о място с едва три пункта до момента.