Фалкао и Де Хеа блестят за победа на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа във Висшата ига на Англия като надделя с 2:1 над Евертън в среща от 7-ия кръг на първенството.

Това е втора поредна победа за "червените дяволи" и то със същия резултат. Това е и най-добрата серия за отбора на Луис ван Гаал начело на тима.

Огромна заслуга за тази победа има вратаря Давид де Хеа, който спаси дузпа на Лейтън Бейнс и с много силна игра в края на мача отчая футболистите на Евъртън.

Анхел ди Мария отбеляза вече дежурния си гол преди Стивън Нейсмит да изравни. Малко преди изравнителното попадение Лейтън Бейнс пропусна дузпа за гостите в края на полувремето.

През втората част нападателя Фалкао отбеляза първия си гол с екипа на Манчестър Юнайтед след като засече много добре подаване по земя на Ди Мария.

4117187

С тези три точки Юнайтед излизат на 4-та позиция в класирането с актив от 11 пункта като изпревари Арсенал преди дербито на "артилеристите" с лидера Челси.

Луис ван Гаал направи две промени от двубоя с Уест Хям като пусна Хуан Мата на мястото на наказания Уейн Рууни. Антони Валенсия пък замени Андер Ерера.

Мениджърът на Евертън Роберто Мартинес също направи две смени от дербито с Ливърпъл като включи Пиенар и Макгийди на мястото на Макарти и Миралас.

Двубоя започна добре и още в 4-та минута Люк Шоу центрира в наказателното поле, където Фалкао стреля във вратаря Тим Хауърд. Робин ван Перси засече центриране на Ди Мария встрани от гредата.

Атаките на Юнайтед изглеждаха разнообразни в началните минути.

Очакваният гол падна в 27-та минута, когато защитата на Евертън не успя да избие добре една топка.

Тя попадна в Хуан Мата, който я чукна много хитро към Ди Мария и той с премерен удар не остави шансове за Тим Хауърд. Това бяха силни минути за Юнайтед. Ди Мария бе близо до втори гол, а Евертън успя да отговори само с едно разбъркване пред Де Хея.

4117183

Постепенно гостите започнаха да намират път за своите атаки. В даденото от съдията продължение на мача Шоу фаулира Хибърт и съдията посочи бялата точка. Лейтън Бейнс обаче пропусна за първи път от 10 поредно гола от дузпи.

Все пак изравнителния гол падна 10 минути след подновяването на играта, когато центриране на Бейнс бе засечено от Стивън Нейсмит. Малко след това Фалкао се оказа герой за своите изчиствайки една топка от голлинията след удар с глава на Ягиелка.

Две минути по-късно Фалкао стана истински герой като се разписа за 2:1. Анхел ди Мария намери добре колумбиеца в наказателното поле и той се разписа.

Юнайтед се отдръпна назад леко след гола и това даде няколко много добри шанса за Евертън, но Давид де Хеа показа голяма класа и със своите спасявания донесе победата на своя тим.