Севиля си върна третото място след бой над Дерпотиво

Отборът на Севиля продължава с добрите си изяви в испанското първенство след като победи с 4:1 като домакин тима на Депортиво Ла Коруня в среща от 7-ия кръг на испанското първенство.

С тази победа Севиля си върна третото място и изпревари шампиона Атлетико (Мадрид). Андалусийците имат 16 точки в своя актив и изостават с 2 от Барселона и 1 от Валенсия.

Халфът Стефан Мбиа откри резултата в 24-та минута след като се извиси над всички при центриране от корнер на Жерар Делофу.

След като поведе в резултатa Севиля държеше мача в свои ръце, но гостите от Депортиво успяха да изравнят. Харис Медунянин бе точен след добро изпълнение на пряк свободен удар в 31-та минута.

Радостта на гостите трая само осем минути преди колумбиеца Карлос Бака да се разпише от близо за 2:1.

Второто полувреме натискът на андалусийците продължи и Стефан Мбиа отбеляза втория си гол в мача след хубав удар от 10-ина метра и подаване на Витоло. Няколко минути по-късно Севиля реши всичко в този мач като Витоло успя да се разпише след асистенция отново на Делофу, с което оформи крайното 4:1.