Иван Черезов спечели спринта на 10 км в Контиолахти

Руският биатлонист Иван Черезов спечели спринта на 10 км от Световната купа по биатлон във финландския зимен център Контиолахти.

Черезов завърши надпреварата без грешка в стрелбата и с време 24:42,4 минути бе най-бърз от всички на трасето. Втори, на 6,8 секунди след победителя остана водачът в генералното класиране за Големия кристален глобус Емил Свендсен (Норвегия), а третото място завоюва французинът Мартин Фуркад.

Свендсен води в класирането за Световната купа с 623 точки, пред Кристоф Зуман (Австрия) с 603 точки и Евгени Устюгов (Русия) с 583 точки.

От българите с най-предно класиране е Михаил Клечеров - 63-и с една грешка и на 1:58,3 минути след победителя. Красимир Анев е 83-и с 3 грешки и на 2:45,0 минути, а Владимир Илиев - 88-и с 4 грешки и на 2:56,4 минути от общо 109 завършили състезатели.