Италия с категоричен успех над Естония

снимка: АП

Отборът на Италия записа класическа победа с 3:0 при домакинството си на Естония в мач от група С на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Възпитаниците на Чезаре Прандели не оставиха никакви съмнения в превъзходството си и заслужено се поздравиха с победата.

Срещата започна по чудесен начин за "адзурите", които откриха резултата още в 21-та минута, а точен бе нападателят на Виляреал Джузепе Роси, който се разписа от малък ъгъл. Натискът на Италия продължи и Роси бе много близо до втори гол десет минути по-късно (31'), но изстрелът му разтресе напречната греда.

Отбелязването на втори гол бе въпрос на време и това се случи в 39-та минута, когато Антонио Касано не остави шансове на вратаря на гостите с удар по земята.

Крайното 3:0 бе оформено от Джампаоло Пацини в 68-та минута, който се възползва от подаване на Рикардо Монтоливо в наказателното поле и направи победата на италианците класическа.

След този успех Италия е начело в групата с актив от 16 точки, а Естония заема 4-а позиция със 7 точки.