6 от 6 за Германия в група А

снимка: АП

Отборът на Германия се поздрави с труден успех с 2:1 при гостуването си на Австрия в мач от група А на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Това бе шести успех от шест мача за възпитаниците на Йоаким Льов, които уверено гледат към еврофиналите.

В началото на мача Лукаш Подолски нацели напречната греда, а Германия откри резултата в края на първото полувреме (44'), когато голмайсторът на Байерн Мюнхен Марио Гомес се ориентира най-добре в наказателното поле на Австрия и отблизо откри резултата.

Австрия обаче успя да изравни малко след почивката (50'), когато Алаба проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на германците, където Арне Фридрих засече топката в собствената си врата за 1:1.

В герой за Германия се превърна Марио Гомес, който донесе победата на своя отбор в последната минута на двубоя (90'). Филип Лаам центрира в наказателното поле и Гомес с глава отбеляза втория си гол в мача за крайното 2:1.

След този успех Германия е с пълен актив от 18 точки след 6 изиграни мача, а Австрия заема 4-а позиция със 7 точки.