Франция се издъни на гости на Беларус, Абидал се завърна с автогол за "петлите"

Отборите на Беларус и Франция не успяха да да се победят в дербито от група D на евроквалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Сбъсъкът между първия и втория в групата завърши при равенство 1:1, като двата гола паднаха за 2 минути между 20-ата и 22-ата минута на срещата.

Домакините получиха приятна изненада в 20-ата минута когато завърналият се в тима на "петлите" защитник на Барселона Ерик Абидал действа несъсредоточено пред собствената си врата и прати топката в мрежата зад Уго Лорис. Само две минути по-късно обаче Бакари Саня напредна добре с топката в крака и пусна към Бензема, който върна към нахлуващия Малуда. За крилото на Челси остана само със страхотен удар да изравни резултата.

До края на мача добри положения се откриха пред Бензема и Насри, но и нападателят на Реал (Мадрид) и плеймейкъра на английския Арсенал не успяха да преодолеят вратаря Веремко. Така срещата завърши без победител.

По този начин Франция запазва първото си място във временното класиране с актив от 13 точки, докато Беларус остава на втората позиция с 9 точки до момента.