Интер унизен на "Джузепе Меаца" от тима на Зденек Земан

Интер катастрофира срещу Каляри с 1:4 пред шокираните погледи на „Джузепе Меаца“ и отново се провали в опита си да спечели четири последователни домакинства под ръководството на Валтер Мацари.

Ранен червен картон и пресилена дузпа спомогнаха за внушителния успех на Каляри, но като цяло безобразната игра в защита на „нерадзурите“ наклони везните в полза на техния гост. За първи път от 19 години сардинците си тръгват с 3 точки от „Меаца“, които са и първи за тях през този сезон.

Каляри с 4 пункта е вече 12-ти, докато Интер остава с 8 в актива си и вече изостава на цели 7 от лидерите Ювентус и Рома, като може да бъде изместен от четвъртото място, ако Сампдория спечели дербито с Дженоа довечера от 21:45 часа.

Дори по времето на Жозе Моуриньо Каляри се оказваше труден съперник за Интер и сега спази традицията да лази по нервите на своите домакини. В последните си вече шест мача срещу сардинците Интер не може да спечели, а поражението идва след 19 последователни домакинства без допусната загуба – за последно преди днес през март месец Аталанта бе превзела „Меаца“ с 2:1.

Гостите откриха резултата след великолепна солова акция на колумбийския национал Виктор Ибарбо, който с глава свали топката за Марко Сау и преодоля по този начин Неманя Видич, за да изведе съотборника си на чиста позиция за стрелба. Самир Ханданович нямаше как да отрази мощния удар на Сау от десетина метра и Каляри поведе с 0:1 в 9-ата минута.

В 18-ата обаче Интер изравни чрез съобразително отиграване на Родриго Паласио, който бе фаулиран на границата на пеналтерията и светкавично изпълни фаула, хващайки неподготвени бранителите на Каляри. Пабло Освалдо бе оставен непокрит и без проблем прати топката в мрежата за 1:1.

Капитанът Юто Нагатомо обаче в 27-ата минута си изкара червен картон за невнимателно нарушение в гръб срещу свой противник, което бе второ официално предупреждение за японеца. Решението на рефера бе леко пресилено, предвид и ранния етап на двубоя, но Нагатомо бе длъжен да бъде по-внимателен, особено при положение, че само 120 секунди по-рано си бе изкарал първия жълт картон.

4115852

Моментално Каляри се възползва от численото си предимство и от тоталния хаос в защитата на Интер при защита на статични положения. След центриране в наказателното поле никой не покри Даниеле Десена, чийто удар бе париран от Ханданович, но при добавката Албин Екдал безпроблемно разстреля вратаря, тъй като бе оставен непокрит на пет метра от голлинията – 1:2 в 29-ата минута.

При липсата на Нагатомо целия състав на Интер изпитваше трудности да се прегрупира в новата схема с деветима полеви играчи, от което се възползваха гостите. Виктор Ибарбо направи за смях Гари Медел и Додо по дясното крило, след което центрира на точката за дузпа и Екдал отново се пребори с Видич, за да простреля Ханданович – 1:3 в 34-ата минута.

Словенският вратар на Интер единствен нямаше вина за очертаващия се срамен резултат, като дори спаси дузпа в 43-ата минута, неправилно отсъдена за закъснял шпагат на Видич. Сърбинът действа неориентирано за пореден път в срещата, но Марко Сау преигра в ситуацията. Андреа Косу не можа да преодолее Ханданович от бялата точка, за когото това е втора спасена дузпа след тази срещу Торино в първия кръг.

4115853

От създалия се корнер обаче Каляри все пак стигна до четвъртия гол, след като защитниците в черно-синьо отново не можаха да попречат на Екдал да стигне първи до топката в разбъркването и да оформи хеттрика си – 1:4 в 44-ата минута.

След почивката Валтер Мацари пробва да освежи действията на тима си с пускането на контузения Мауро Икарди вместо Родриго Паласио и на Фреди Гуарин за изигралия най-слабия си мач от началото на сезона Гари Медел. Преди почивката пък принудително бе заменен Додо, който получи травма в коляното си и отстъпи мястото си на Данило д'Амброзио.

Интер опита да реализира още попадения, но липсата на ясна визия при изграждането на атаките правеше действията на тима предвидими. Контраатаките на Каляри винаги вещаеха опасност, но гостите се смилиха над „нерадзурите“ и не отбелязаха повече голове в мрежата им.