Слаб вратар не позволи на Милан да вземе успех

Отборът на Милан записа трети пореден мач без победа в Серия А, след като днес "росонерите" завършиха 1:1 при визитата си на Чезена в среща от петия кръг на шампионата.

Давиде Суки откри за "водните кончета" след груба грешка на Кристиан Абиати, а малко след това централният бранител Адил Рами възстанови равенството за гостите.

До края на двубоя Милан бе по-активният тим в атака, но защитата на Чезена се справи добре и не допусна второ попадение. "Росонерите" доиграха срещата и с човек по-малко, след като Кристиан Сапата бе изгонен от игра двадесет минути преди края.

Резервата Джампаоло Пацини пък имаше отличен шанс да донесе успех на Милан, но ударът с глава на тарана излезе в аут.

Така Милан записа второ поредно равенство в Серия А и второ за сезона, събирайки актив от 8 точки на сметката. Воденият от Филипо Индзаги отбор обаче остава на цели 7 пункта зад лидерите Ювентус и Рома, но само на една зад третия Удинезе и зона "Шампионска лига". Чезена събра актив от 5 пункта и запазва позиции в средата на таблицата.

Филипо Индзаги отново заложи на Фернандо Торес сред титулярите си, докато Жереми Менес, Кейсуке Хонда и Джакомо Бонавентура подпомагаха испансия стрелец в предни позиции. Андреа Поли и Найджъл Де Йонг стартираха като двойка вътрешни халфове, а Абате, Рами, Сапата и Де Шилио стартираха пред Кристиан Абиати в отбрана.

Чезена разчиташе на дуото Гуидо Марилунго – Давиде Суки в предни позиции, докато Франко Бриенца действаше в близост до двамата нападатели на „водните кончета“.

Двубоят стартира с офанзивна игра от страна на Милан, като гостите потърсиха ранно попадение във вратата на своя съперник. Още в 9' Кейсуке Хонда сложи топката на главата на Фернандо Торес, но Никола Леали реагира блестящо и отрази.

4115858

Само две минути по-късно обаче „росонерите“ вече изоставаха в резултата, тъй като съставът на Чезена успя да открие. Марилунго се измъкна между двама защитници в червено-черно и стреля, а ветеранът Кристиан Абиати не успя да се намеси подобаващо в ситуацията. Вратарят на Милан предостави на Суки възможност за добавка, а нападателят на „кончетата“, не сбърка, вкарвайки за 1:0.

Две минути по-късно Давиде Суки претендираше за дузпа след контакт с Адил Рами, но сигнал за наказателен удар така и не последва.

Радостта на Чезена не трая дълго, тъй като още в 19' Милан успя да възстанови равенството. Кейсуке Хонда центрира кълбото от корнер, а Адил Рами бе изпуснат от отбраната на домакините. Френският бранител отигра кълбото с глава и реализира за 1:1.

4115861

В 31' Милан пропусна възможност да излезе напред в резултата за първи път в днешния следобед. „Росонерите“ отново изпълниха корнер пред вратата на своя домакин, като и след него гостите запазиха владение върху топката. Жереми Менес успя да намери Бонавентура, но ударът на последния не намери очертанията на вратата.

Шест минути преди края Фернандо Торес пропиля отличен шанс за втори гол в полза на своя тим. Испанската „деветка“ опита да засече добро центриране на Де Шилио, но вместо това не успя да осъществи контакт с топката, пропускайки възможността да изведе миланци напред в резултата.

Втората част на „Стадио Дино Мануци“ започна на високо темпо, като и пред двата тима се откриха някои възможности за второ попадение в мрежата на противника. В 50' удар на Копола не намери очертанията на вратата, а две минути по-късно включване в атака на Де Шилио принуди Никола Леали отново да показва класата си.

4115857

В 62' Милан осъществи нова опасна акция в половината на Чезена, като и този път Матиа Де Шилио взе дейно участие в атаката на своя тим. Поредно включване на левия бек завърши с центриране в наказателното поле, но изстрелът с глава на Фернандо Торес излезе в аут. Малко след това резервата Джузепе Де Феудис опита да обстрелва Абиати от дистанция, но силният удар на халфа мина покрай гредата.

Две минути по-късно отново Милан бе по-настоятелният тим в атака, като този път Жереми Менес бе в основата на всичко по-интересно. Французинът намери начин да центрира, а Андреа Поли отклони топката към Джакомо Бонавентура. Лятното попълнение на „росонерите“ обаче не успя да отиграе кълбото.

В 71' Филипо Индзаги реагира и замени Фернандо Торес с Джампаоло Пацини, но само две минути по-късно се стигна до неприятен момент за него. Кристиан Сапата осъществи контакт с Грегори Дефрел и повали противниковия футболист, а реферът прецени, че колумбиецът е последен в защитата и му показа червен картон.

4115862

Въпреки, че остана с десет души на терена, отборът на Милан продължи да търси крайния успех в двубоя. Индзаги извади Хонда от игра и компенсира изгонването на Сапата с включването на Алекс, като „росонерите“ не спряха да поглеждат към вратата на Никола Леали.

Девет минути преди края Милан стигна до своя шанс, но резервата Джампаоло Пацини пропиля възможността. Джакомо Бонавентура центрира по отличен начин за Пацини, но таранът на гостите изпрати кълбото над напречната греда на вратата. В 87' домакините за втори път успяха да вкарат топката във вратата на Кристиан Абиати, но попадението на „кончетата“ бе отменено поради нарушение в атака на Емануел Кашоне.

4115859

И до края на срещата двата тима не успяха да стигнат до победно попадение, като в добавеното време "росонерите" пробваха да осъществят финален натиск в половината на Чезена, но няколкото изсипани топки в наказателното поле не дадоха резултат за миланския гранд.