Красив гол в последната секунда прати Бордо на върха

снимка: girondins.com

Играчите на Бордо са новият лидер във френската Лига 1, след като "жирондинците" стигнаха до драматична победа с 2:1 над Рен в двубой от  8-ия кръг на шампионата.

След нулево първо полувреме, в което домакините играха малко по-добре, втората част сбеше изключително интересна за зрителите, които видяха цели 3 гола.

Чак в 73' падна първият гол в срещата, когато дебютантът Тома туре проби и стреля силно, но не успя да вкара. До голлинията обаче притича Хазири, който откри резултата.

Радостта на домакините обаче не траеше дълго, след като 8 минути по-късно Хабибу наказа грешка на защитниците пред Карасо, които не успяха да го спрат и той довкара отбита от вратаря топка.

В крайна сметка обаче Бордо успя да стигне до победата буквално в заключителните секунди, след като Диабате свали за Туре и той с превъзходен, техничен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата - гол и 2:1 за Бордо.

Така отборът поведе в класирането с актив от 18 точки. Втори е Лил с актив от 16 пункта, докато Марсилия може да излезе начело тази вечер при победа над Сент-Етиен в последняи двубой от кръга.