Интер се провали за пръв път и то на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Интер записа първа загуба в италианската Серия "А" този сезон, след като отстъпи с 1:3 у дома на Удинезе. "Зебрите" изиграха фантастичен мач и се възползваха от няколко грешки на "нерадзурите" в отбрана, за да ги изненадат по най-неприятния начин. Головете за гостите отбелязаха Кевин Лазаня, Родриго де Паул и Антонин Барак, а Мауро Икарди вкара дежурното си попадение за Интер.

В 14-ата минута Давиде Сантон остави Силван Видмер на чиста позиция в наказателното поле, а играчът на Удинезе пусна прострелно центриране по земя. То бе засечено от Лазаня точно пред погледа на Самир Ханданович за 1:0.

Само 1 минута обаче трая радостта на "зебрите". В 15-ата Антонио Кандрева центрира от аут линията, а Мауро Икарди изпревари бранител на гостите и с мощно воле възстанови паритета.

Развръзката на "Сан Сиро" бе оставена за втората част. В 61-ата минута Удинезе получи право да изпълни дузпа, а зад бялата точка застана Родриго де Паул. Той бе изключително хладнокръвен и поведе отново "зебрите" напред в резултата.

В 77-ата всичко довърши Антонин Барак. При една контраатака на Удинезе Якуб Янкто спринтира бързо по левия фланг и центрира перфектно в пеналта. Там Барак остана свободен и дори да не уцели добре топката, той все пак я вкара в мрежата на Ханданович за крайното 3:1.

Така Интер може да сдаде първото място в класирането още този кръг. Футболистите на Лучано Спалети имат актив от 12 победи, 4 равенства, 1 поражение и 40 точки, а Наполи и Ювентус ще ги изпреварят, ако спечелят своите срещи. От своя страна, Удинезе е 11-и с 21 пункта.